a
oj-shid
طراح سایت: اوج‌شید ojshid.com
کپی رایت 2019
تمامی حقوق محفوظ است.
09132672047 - 09929791329

می‌توانید همین الان با ما تماس بگیرید

شبانه‌روزی

ساعات کاری : ۲۴ ساعت

جستجو
فهرست
 

اسباب کشی منزل در اصفهان | چگونه با فرهنگ جدید انس بگیریم؟

نظم بار > اسباب کشی منزل در اصفهان  > اسباب کشی منزل در اصفهان | چگونه با فرهنگ جدید انس بگیریم؟

اسباب کشی منزل در اصفهان | چگونه با فرهنگ جدید انس بگیریم؟

اسباب کشی منزل در اصفهان

فاز های مختلف رفتاری در هنگام اثاث کشی به یک کشور جدید

 1. فاز ماه عسل
 2. فاز انتقال
 3. فاز تطبیق
 4. فاز “شوک فرهنگی معکوس”

پس از اسباب کشی منزل در اصفهان، چگونه با فرهنگ جدید انس بگیریم؟

شکل ۱ اسباب کشی منزل در اصفهان

شکل ۲ حمل اثاثیه منزل در اصفهان

اسباب کشی منزل در اصفهان | چگونه با فرهنگ جدید انس بگیریم؟

فاز های مختلف رفتاری در هنگام اثاث کشی به یک کشور جدید

تطبیق شدن با یک فرهنگ جدید کار دشواری است. یقینا فرهنگ شهر نشینی و آداب و معاشرت در شهر های مختلف با هم فرق دارد. لذا شما وقتی به شهر دیگری اسباب کشی می کنید، با موارد فرهنگی جدیدی روبرو می شوید. حال تصور کنید می خواهید به کشور دیگری مهاجرت کنید! قطعا این مورد خیلی سخت تر است. بیشتر افرادی که به کشور دیگری مهاجرت می کنند، دچار “شوک فرهنگی” می شوند. اسباب کشی منزل در اصفهان را با نظم بار تجربه کنید. شوک فرهنگی ۴ فاز اصلی دارد:

 1. فاز ماه عسل
 2. فاز انتقال
 3. فاز تطبیق
 4. شوک فرهنگی معکوس

به بررسی این مراحل می پردازیم:

۱٫ فاز ماه عسل

این فاز همانطور که از نامش پیداست، زیباترین فاز اثاث کشی منزل است! شما تازه به یک کشور جدید رفته اید. همه چیز جدید است. همانطور که در شکل ۱ مشاهده می کنید، کلی مکان، غذا و چیزهای جدید هست که میخواهید تجربه کنید. شدیدا هیجان زده اید و بیشتر وقت را به کشف مکان های جدید می گذرانید. اسباب کشی منزل در اصفهان با نظم بار.

اسباب کشی منزل در اصفهان

شکل ۱ اسباب کشی منزل در اصفهان

۲٫ حمل اثاثیه منزل در اصفهان | فاز انتقال

این مرحله پس از سپری کردن دو سه هفته در یک کشور جدید، شروع می شود. کم کم احساس غم و غربت به سراغ شما می آید. کارهای روزانه مانند رفت و آمد، خرید و … به عنوان چالشی در محیط جدید برای شما مطرح می شوند. اگر به درستی با زبان آنجا نیز آشنایی نداشته باشید، حس منفی تشدید خواهد شد. اسباب کشی منزل در اصفهان با نظم بار. چنین مشکلاتی توسط محلی ها قابل درک نیست. لذا شما نمیتوانید از دوستانی که پیدا کرده اید توقع داشته باشید با شما همدردی کنند. شاید فکر کنید که آنها افراد بی حس و نامهربانی هستند! اما در حقیقت نکته این است حسی که شما دارید را تا کنون تجربه نکرده اند!

واکنش فرد در این مرحله بسیار مهم است!

واکنش شما در حقیقت فاکتور اصلی پیروزی یا شکست شماست. اجازه ندهید مملو از غم و اندوه شوید! غم و ناراحتی به پرخاشگری و بداخلاقی در تعامل با دیگران ختم می شود. لذا افراد محلی نیز به همین شکل با شما برخورد می کنند. نتیجتا شرایط روزبروز بدتر و بدتر می شود. مهاجرانی که این مرحله را با موفقیت به پایان می رسانند، نیمه ی مسیر را رفته اند. شکست در این مرحله به معنای شکست در مهاجرت و بازگشت به کشور خودتان است. اسباب کشی منزل در اصفهان با نظم بار.

۳ واکنش اصلی:

عدم پذیرش: برای برخی مهاجران پس از حمل اثاثیه منزل، تطبیق با فرهنگ بیگانه صعب است! آنها تنهایی و عزلت را پیش گیرند. باور دارند تنها راه برگشت به زندگی و خوشحال بودن، بازگشت به کشور خودشان است.

وفق کامل: این دسته افراد تماما فرهنگ خود را از یاد برده و با بیگانگان انس می گیرند. عموما این افراد تا ابد در کشوری که به آن مهاجرت کرده اند، باقی خواهند ماند. اسباب کشی منزل در اصفهان را به نظم بار بسپارید.

میانه روی: این افراد نقاط مثبت فرهنگ جدید را می بینند؛ در عین حفظ اصالت خود، به بهترین نحو آن را می پذیرند. این دسته می توانند به راحتی به کشور خود بازگردند یا در کشوری که هستند بمانند. همچنین برای مهاجرت به هر کشور دیگر، نیز مشکلی ندارند.

۳٫ فاز تطبیق

۶ الی ۱۲ ماه پس از اسباب کشی منزل در کشور جدید، فاز تطبیق آغاز می شود. مانند شکل ۲، مهاجران کم کم به منزل و محیط جدید عادت می کنند. به فعالیت های روزانه عادت می کنند و فرهنگ کشور جدید را می پذیرند. سعی می کنند مطابق با آن رفتار کنند. بهتر می توانند با افراد محلی معاشرت کنند. با رسیدن به این مرحله، هرچه فرد طولانیتر در کشور جدید بماند، تجارب جدید و جالب تری کسب می کند.

حمل اثاثیه منزل در اصفهان

شکل ۲ حمل اثاثیه منزل در اصفهان

۴٫ حمل اثاثیه منزل در اصفهان | فاز “شوک فرهنگی معکوس”

میتوان گفت این فاز در تمامی مهاجرت ها دیده نمی شود. هنگامی رخ میدهد که فرد پس از سپری کردن مدتی طولانی در محیطی غریبه، به کشور خود باز میگردد. اسباب کشی منزل در اصفهان نظم بار. چنین فردی مدت زیادی را صرف تطبیق خود با فرهنگ دیگری نموده است. اکنون بازگشت به وطن نیز برای او همانقدر دشوار است. در این مرحله کمک دوست وآشنایان بسیار مهم است. در حقیقت کلید موفقیت و تسکین درد، همین مورد است.

پس از اسباب کشی منزل در اصفهان، چگونه با فرهنگ جدید انس بگیریم؟

با روش هایی میتوان از مراحل دشوار پس از اسباب کشی در اصفهان، گریخت. اصلی ها را میتوان بدین شکل خلاصه کرد:

 1. زبان را یاد بگیرید؛
 2. آمادگی تفاوت فرهنگی و مواجه با آن را داشته باشید؛
 3. از لحاظ ذهنی آماده باشید؛
 4. صبور باشید؛
 5. زیاد به خود سخت نگیرید.

اسباب کشی به کشورهای دیگر نه ولی اثاث کشی منزل در اصفهان را به نظم بار بسپارید.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

})(jQuery)