a
oj-shid
طراح سایت: اوج‌شید ojshid.com
کپی رایت 2019
تمامی حقوق محفوظ است.
09132672047 - 09929791329

می‌توانید همین الان با ما تماس بگیرید

شبانه‌روزی

ساعات کاری : ۲۴ ساعت

جستجو
فهرست
 

۵ روش بلند کردن وسایل برای اسباب کشی منزل در اصفهان

نظم بار > نکات اسباب کشی  > ۵ روش بلند کردن وسایل برای اسباب کشی منزل در اصفهان

۵ روش بلند کردن وسایل برای اسباب کشی منزل در اصفهان

روش های صحیح بلند کردن وسایل در اسباب کشی منزل

روش های صحیح بلند کردن وسایل در اسباب کشی یکی از نکات مهمی است که با رعایت کردن آن سلامت بدن شما حفظ میشود. درواقع حمل بار باید با روش صحیح و رعایت نکات مهم و ایمنی انجاما شود. تا آسیبی به ستون فقرات و بدن وارد نشود.

در اسباب کشی برای برخی افراد پیش می آید که جسم سنگینی را بلند و جابجا میکنند. بلند کردن وسایل سنگین اگر اصولی نباشد مشکلات بسیاری برای ستون فقرات بوجود می آورد. از جمله آسیب هایی که به شما وارد میشود: دردکمر، درد گردن، درد شانه، درد بازو و درد دست و مچ میشود.

پس بهتر است زمان بلند کردن اجسام سنگین نکاتی را رعایت کنید تا آسیبی به سلامتیان وارد نشود.

البته ما به شما توصیه میکنیم؛ که با در اختیار گرفتن شرکت اسباب کشی در اصفهان بدون دست زدن به وسایل منزل اطمینان لازم را از جابجایی آنها داشته باشید.

حمل وسایل سنگین بدون کمردرد

نه تنها در اسباب کشی بلکه در سایر موارد بسیاری از ما زمان بلند کردن وسایل سنگین. دچار کمردرد و درد در ناحیه ستون فقرات میشویم. بلند کردن اجسام سنگین فشار زیادی به ستون مهره ها وارد میکند. این عمل باعث کشیده شدن عضلات و تانددون های ناحیه کمر میشود، یا حتی رگ به رگ شدن آن میشود.

اگر ناچار به بلند کردن و جابجایی اجسام سنگین هستید باید بدانید چگونه این کار را به روش صحیح انجام دهید. تا سلامتیتان در خطر نیافتد.

همراه با ما با نکاتی مهم برای بلند کردن اجسام سنگین آشنا شوید تا کمتر دچار کمردرد ناشی از این کار شوید.

با یک حرکت اشتباه چه اتفاقی می افتد؟

همانطور که قبلا گفتیم اگر مجبور به بلند کردن اجسام سنگین و جابجایی آن هستید باید بدانید در معرض کمردرد قرار دارید. چون این کار موجب انحنای ستون فقرات به سمت جلو(کوژی ستون فقرات)  میشود. و فشار بسیاری به دیسک وارد میشود. امکان دارد دیسک پاره شده و یا حتی از جای خود خارج شود. درد در سیاتیک ایجاد میشود.

اگر هنگام یا بعد از برداشتن اجسام سنگین در ناحیه کمر خود احساس درد کردید به پزشک مراجعه کنیدو درمان را آغاز نمایید.

بهترین حالات برای بلند کردن وسایل

زمان بلند کردن وسایل و اجسام سنگین  تنها این کار را انجام ندهید و حتما از کسی کمک بگیرید. یا حتی برای بلند کردن اجسام سبک نیز باید با روش صحیح آن جسم را بلند کرد بدون در نظر گرفتن اندازه و وزن.

برای جلوگیری از کمردرد، زمان بلند کردن اجسام باید وقتی به پایین میروید سرتان را بالا نگه دارید. تا با انجام این کار گردن و کمر شما آسیب نبیند.

حرکات صحیح برای بلند کردن یک جسم:

 • در نزدیک جسم بایستید و پاهای تان را بیشتر از عرض شانه ها باز کنید.
 • عضلات شکم خود را منقبض نمایید.
 • کمرتان را صاف کنید و زانوهایتان را خم کرده و به حالت چمپاتمه زدن نزدیک زمین قرار بگیرید.
 • جسم را محکم با هر دو دست بگیرید.
 • از عضلات پاهایتان برای بلند شدن کمک بگیرید و جسم را به بدن خود نزدیک کرده و از زمین بلند کنید.
 • زمان بلند کردن جسم کمرتان را صاف نگه دارید.
 • با چرخش کف پاهایتان و برداشتن قدم های کوچک جسم را جابجا کنید و به بدنتان پیچ و تاب ندهید.
 • زانوهایتان را خم کرده و از عضلات پاها برای زمین گذاشتن جسم استفاده کنید.

نکاتی که باید هنگام حمل وسایل سنگین در اسباب کشی بدانیم

بررسی اثاثیه

اولین کاری که برای جابجایی منزل بعد ازجمع آوری وسایلتان باید انجام دهید ارزیابی شکل، وزن و اندازه وسایل سنگین میباشد. تا عبور آنها را از راهرو و پله ها مورد نظر قرار دهید و سعی کنید بهترین راه حل را برای حمل وسایل در اسباب کشی منزل در اصفهان پیدا کنید.

اگر وسایل سنگین دارید که متشکل از بخش های مختلف میباشد مانند کشوها و قفسه ها؛ همه آنها را خالی کنید تا وسایل سبک شود و اگر قابل جداسازیند همه را جدا کنید و به طور جداگانه جابجا کنید. در صورتیکه این بخش ها قابل جداسازی نیستند حتما آنها را با چسب به هم محکم کنید زیرا امکان دارد وموقع حمل و نقل باز شود و حتی در برخورد با دیوارها آسیب ببیند.

استفاده از محرکت ها در اسباب کشی

اول سطحی که قرار است حمل وسایل سنگین روی آن صورت بگیرد را بررسی کنی که لیز یا ناهموار نباشد. برای اینکه کارتان راحتتر شود میتوانید از تعدادی غلتک، اهرم و یا سرره استفاده کنید. چرخ دستی هم در صورت هموار بودن محل و اسباب کشی در خانه های ویلایی میتواند کار حمل و جابحایی وسایل سنگین را تسهیل کند.

استفاده از لغزنده‌ها

لغزنده ها کار را برای حمل وسایل سنگین در اسباب کشی منزل دراصفهان آسان میکنند. نوع پلاستیکی لغزنده ها برای جابجایی وسایل روی سطوح چوبی و سرامیکی مورد استفاده است. تا به کف خانه آسیب نزند. این لغزنده ها به راحتی قابل تهیه میباشند. آنها را زیر مبل و یا وسایل سنگین دیگر قرار دهید. از کارتن و پتو هم میتوانید به عنوان متحرک استفاده کنید.

استفاده از تسمه

برای حمل وسایل سنگین در اسباب کشی منزل در اصفهان تسمه ها را به عنوان مثال روی مبل تنظیم کنید. و روی شانه های خود بگذارید تا فشار بر روی کل بدن منتقل شود و کمردرد نگیرید این تسمه ها را به راحتی میتوانید از فروشکاه ها تهیه نمایید

استفاده از چرخ‌های متحرک

استفاده از چرخ ها میتواند وسایل را به راحتی جابجا کنید و به این منظور قدرت حمل بار چرخ را روی آن قرار دهید و برای بلند کردن اجسام سنگین و گذاشتن روی چرخ و حفظ تعادل آن حتما از فرد دیگری کمک بگیرید.

استفاده از مواد لغزنده

برای جابجایی و حمل وسایل سنگین در اسباب کشی ترفند دیگری که میتواند کمی از کارها را تسریع کند این است که مقدار کمی مایع ظرفشویی برای کاهش اصطهکاک روی کف آشپرخانه بریزید تا وسایل سنگین راحتتر روی آن جابجا شود.

استفاده از پتوهای مخصوص اسباب‌کشی

این نوع پتوها برای حفظ ایمنی در حمل وسایل سنگین در اسباب کشی منزل مورد استفاده است. این پتوها را زیر اجسام مورد نظر قرار میدهیم. و جسم را به هر سمتی که خواستیم میکشیم و جابجا میکنیم. این کار بسیار ساده تر از بلند کردن کل وسایل است و شما سنگینی کمتری حس میکنید.

نکات مهم برای حمل وسایل سنگین در اثاث‌کشی

برای حمل و جابجایی وسایل سنگین در اسباب کشی حتما به موارد زیر دقت نمایید:

 • برای حمل و بلند کردن اجسام سنگین همیشه به خطرات آن و سلامت خودتان توجه کنید.
 • با توجه به توان بدنی خودتان اجسام را بلند و حمل کنید.
 • برای حمل وسایل سنگین در اثاث‌کشی بیشتر از عضلات پر قدرت پاهایتان به جای کمر استفاده کنید تا آسیبی به ستون فقرات شما وارد نشود.
 • برای جابجایی مبلمان سعی کنید به جای دست‌ها بیشتر از قدرت پاهای خودتان استفاده کنید.
 • همیشه وسایل و اجسام سنگین را هنگام حمل در موقیعتی نزدیک به بدن خودتان نگه دارید تا هنگام حرکت تعادل شما بهم نخورد.
 • طوری با وسایل حرکت کنید که بتوانید جلوی پای خودتان را ببنید تا زمین نخورید.
 • برای جابحایی وسایل سنگین می‌توانید با چند دسته جارو غلتک درست کنید و وسایل را روی آن هل دهید.
 • برای جابجایی اجسام سنگین روی فرش یا موکت می توانید از اسلایدر استفاده کنید.
 • حتما برای اسباب‌کشی حداقل از فرد دیگری کمک بگیرید یا کارگر با تجربه‌ای را برای این کار استخدام کنید تا کارها راحت تر پیش برود و مشکلی برایتان ایجاد نشود.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

})(jQuery)