a
oj-shid
طراح سایت: اوج‌شید ojshid.com
کپی رایت 2019
تمامی حقوق محفوظ است.
09132672047 - 09929791329

می‌توانید همین الان با ما تماس بگیرید

شبانه‌روزی

ساعات کاری : ۲۴ ساعت

جستجو
فهرست
 

اشتباهات پر دردسر و بزرگ در اسباب کشی

نظم بار > نکات اسباب کشی  > اشتباهات پر دردسر و بزرگ در اسباب کشی

اشتباهات پر دردسر و بزرگ در اسباب کشی

اشتباهات پر دردسر و بزرگ در اسباب کشی

اشتباهات پر دردسر و بزرگ در اسباب کشی

دوست دارید از به هم ریختگی ها و آشفتگی های خانه هنگام بسته بندی وسایل کوچک و بزرگ که همیشه ذهن شما را مشغول می کند خلاص شوید؟ می توانید با انجام ندادن برخی از اشتباهاتی که در ادامه این مقاله مطاله میکنید، تا حدی از این مشکل ها آزاد شوید و به اوضاع سروسامان دهید و اسباب کشی راحت و جابجایی آسانی را تجربه کنید.

۱) بررسی نکردن و فکر نکردن وسایل در مورد چگونه استفاده کردن از فضاهای موجود زمانی که افراد تصمیم به جابجا کردن وسایل میگیرند. کلا به فضاهای موجود و کاربرد این فضاها دقت نمی کنند.

کارشان را شروع میکنند با انبوهی از وسایل که نمیدانند این وسایل را کجا باید جاگیر کنند. برای پیشگیری از این مشکل، کافیه چند روز قبل از جابجایی با برنامه ریزی بابت سامان دهی وسایل شروع کنید.

سعی کنید در رابطه با اینکه چگونه میتوان از این فضاها بهترین استفاده را داشت فکر کنید. خوب فکر کنید هر کسی جای شما بود از این وسایل و فضا چگونه استفاده میکرد. این راه حل کلید طلایی جابجایی وسایل است.

۲) جدا نکردن وسایلی که استفاده نمیشود از سایر وسایل، شما می توانید خیلی سریع از جمع شدن و انبار شدن وسایل در یک جا خودداری کنید اما حتما باید قبل از اسباب کشی وسایل اضافی از بقیه وسایل جدا کرده و دور بریزید.

۳) فکر اینکه شاید افزودن کمد و یا دراور میتواند مشکل به هم ریختگی وسایل را تمام کند محصولات سازمان دهنده لزوماً مشکلات به هم ریختگی ها خانه را برطرف نمی کند. بهترین کمد دیواری دنیا را هم بخرید ، ولی اگر لباس های خود را درست داخل آن نگذارید کمکی به شما نمی کند. بابت خرید وسایل مرتب کننده و سامان دهنده بعد از اسباب کشی و شناخت برای خرید اقدام کنید.

۴) دوریختن وسایل اضافی و بلااستفاده و ضایعات زمان مرتب کردن و جمع آوری وسایل داخل کمدها که معمولا با کوهی از لباس ها و وسیله هایی برمیخوریم که هفته ها و شاید ماه هاست آنها را استفاده نکرده ایم. بهتر است این چنین وسایل را به افراد نیازمند ببخشیم و یا حتی در یک بسته بندی جدا در سطل زباله قراردهیم تا افرادی که پسماندها را جمع آوری می کنند آنها را بردارند.

۵) قرار دادن زودگذر وسایل در گوشه ای از خانه یک اشتباه در اسباب کشی است. به هوای اینکه بعد از اسباب کشی در پی آنها رفته و از شر این وسایل خلاص میشوید. این سبب می شود که زمان جابجایی و چیدمان منزل آنها را فراموش کنیم و این امر باعث آشفتگی میشود.

۶) انبار کردن وسایل به امید روزی که مرتب میکنید و یا شاید بکار بیایند. برای خلاصی از وسایل، بعد از جابجایی و اسباب کشی منزل جدید خیلی از وسایل را در انبار میگذاریم. که شاید روزی از آنها استفاده کنیم یا آنها را مرتب کنیم؛ این اشتباه بزرگی است که هم انرژی زیادی از زن خانه میگیرد و هم زمان تلف میشود. بهتر است که قبل از اسباب کشی گونه ای فکر کنیم که  امکان انبار کردن هیچ وسیله ای نداریم.

۷) دادن همه مسئولیت ها به یک نفر، بعضی اوقات اینگونه فکر میکنیم که برای برگزاری نظم همه کارها باید آنها به عهده یک نفر باشد. این کار فشار زیادی به آن فرد وارد میکند. دقت و راندمان کارش را پایین می آورد و کم انرژی میشود. بهتر است فکر کنیم که برای حمل اثاثیه منزل تمامی مسئولیت ها را به عهده یک نفر نگذاریم.

اشتباهات بزرگ و کوچک گاهاً در اسباب کشی ها رخ میدهند. یکی از مهمترین موارد زمان اسباب کشی این است که خسارات احتمالی را به حداقل و حتی به صفر برسانیم.

اشتباهات بزرگ برخی از افراد این است که باید تمامی اثاثیه منزل خود را جابججا کند در صورتی که مدتهاست از بیشتر وسایلش استفاده نکرده است.! قبل از هرکاری باید آنرا به کسانی که نیازمند هستند بخشید و یا آنها را دو ریخت.

اگر شما خودتان در حال جابجایی هستید فقط وسایلی که مورد استفاده شما است را جابجا کنید. از وسایلی که مدتهاست استفاده نکرده اید فوراً خلاص شوید. مثل: مجلات یا لباس هایی که برای سالها قبل است و بلااستفاده مانده است.

برای حذف وسایلی که شما نیاز ندارید یا نمیخواهید راه حلی وجود دارد:

اگر شما وسایلی دارید که هنوز بضی از آنها قابل استفاده است اما شما آنها را نمی خواید یا دیگر نیازی ندارید. آنها را به کسانی بدهید که نیاز دارند یا به خیریه ها بسپارید. یا به شرکت هایی که اجناس دست دوم خریداری میکنند تماس بگیری که وسایل شما را بازدید کنند و روی آنها قیت گذاری کنند. شما می توانید با فروش این وسایل قبل از اسباب کشی اقدام و از این راه درآمدی حاصل شود آن را برای خرید آنچه در مکان جدید بدان نیامندید استفاده کنید.

فکر می کنید به تنهایی میتوانید اسباب کشی را انجام دهید؟

یک اشتباه بزرگ، اسباب کشی در داخل شهر هم میتواند پیچیده تر باشد و نیاز به برنامه ریزی درست و حسابی دارد. اسباب کشی مشکلات و خطرات خاص خود را دارد از آسیب دیدن و زخمی شدن و صدمه دیدن وسایل منزل و حتی هزینه ای غیرقابل پیش بینی. اگر خودتان مسئولیت اسباب کشی را به عهده بگیرید مطمئناً دور از انتظار شما ارزانتر و سرگرم کننده نباشد و باید زمان زیادی را برای تحقیق و برنامه ریزی چگونگی اسباب کشی صرف کنید. بهتر است که با افرادی که  تجربه اسباب کشی دارند صحبت کنید و هم با یک شرکت اسباب کشی منزل در اصفهان (نظم بار) هماهنگ کنید.

اوج زمان جابجایی را فراموش کنید

سالیانه چندین میلیون ایرانی جابجا می شوند. به بیشترین زمان جابجایی در سال ترافیک جابجایی میگویند. لیست بیشترین شرکت های حمل اثاثیه منزل معتبر از اواخر تابستان خیلی سریع و پر میشوند، پس به این مسئله دقت داشته باشید! شما باید برای انتخاب یه شرکت حمل اثاثیه منزل خوب و معتبر زمان کافی را در نظر بگیرید. سه تا چهار ماه قبل از موعد اسباب کشی از چند شرکت معتبر نرخ هزینه اسباب کشی را سوال کنید و آنها را با هم مقایسه کنید و با در نظر گرفتن شرایط و ایده آلهای خود شرکت اسباب کشی منزل مناسب را با دقت انتخاب کنید

ارزیابی قیمت نکنید

اکثر شرکت های اسباب کشی منزل در اصفهان برای شما قیمت را در میآورند. قیمت متعهدانه و قیمت غیر متعهدانه. قیمت غیرمتعهدانه به این شکل است که شرکت های اسباب کشی منزل براساس تجربه یک قیمتی را به شما پیشنهاد میکند.

در قیمت متعهدانه نماینده شرکت اسباب کشی منزل در اصفهان تمام هزینه ها را به طور توصیفی و با سند رسمی به شما ارائه میدهد که آنها دیگر نمیتوانند در پایان کار قیمت را تغییر دهند و هزینه بیشتری از شما بگیرند. آنها برای جلوگیری از هزینه های پنهان سوالات زیادی از شما میپرسند.

شما که قصد ندارید ارزانترین قیمت را انتخاب کنید! حتماً دلیلی دارد که شرکت حمل اثاثیه منزل آن قیمت را پیشنهاد داده و اینکه آن دلیل برای شما خوشایند نخواهد بود.

بیمه را چک نکنید

اگر در روز اسباب کشی یکی از باربرها گلدان مورد علاقه شما را به زمین انداخته و آن را بشکند چه کسی هزینه آن را به عهده میگیرد؟ مطمئناً هیچ کس. اگر شرکت حمل اثاثیه منرل بیمه کافی نداشته باشد قبل از شروع اسباب کشی بیمه را چک کنید. شرکت اسباب کشی منزل مورد انتخابی شما چند نوع بیمه دارد اما ممکن است فقط لوازم بزرگ مثل یخچال و تلویزیون را بیمه کرده باشند. لیست بیمه را از شرکت اسباب کشی بخواهید و از آنها بخواهید که این کار را انجام دهند. برخی از شرکت های کوچک کارگران خود را بیمه نمی کنند به این معنی است که اگر در خانه شما در زمان اسباب کشی آسیبی ببینند مسئولیت آن را شرکت قبول نکرده و تمامی هزینه ها با شماست.

برنامه نداشتن برای جابجا کردن وسایل قیمتی و گرانبها

اکثر شرکت های حمل اثاثیه منزل مسئولیت وسایل گرانبها مثل جواهرات را بر عهده نمی گیرند بهتر است که وسایل با ارزش خود را با دقت بسته بندی کنید و خود مسئولیت انتقال آن را به عهده بگیرید مثل مجموعه سکه، اسناد، دوربین و غیره …

اگر این وسایل حساس و شکننده هستند و شما علاقه خاصی به آنها دارید حتما خودتان از آنها مراقبت کنید.

از یاد بردن جابجایی حیوانات خانگی

در حاشیه ی همه ی اضطراب ها و نگرانی های اسباب کشی احتمال اینکه از یاد ببرید حیوانات خانگی هم باید به خانه جدید منتقل شوند زیاد است. مطمئناً انتظار ندارید که کارگران شرکت حمل اثاثیه حیوانات شما را داخل جعبه بگذارند و آنها را بسته بندی کنند.

بهتر است که مسئولیت این جابجایی را خودتان به عهده بگیرید. به خاطر داشته باشید که قبل از اسباب کشی حیوان خود را به دامپزشک مخصوص خود نشان دهید و از سلامت آن مطمئن شوید و اگر برای جابجایی یک مسیر طولانی در پیش رو دارید مدارک جیوان را به همراه داشته باشید

فراموش کردن نیازهای گیاهان

روشن است در کنار کامیون جای مناسبی برای قرار دادن گیاهان نیست. اکثر شرکت های اسباب کشی مسئولیت جابجایی گیاهان را بر عهده نمیگیرند به خصوص اگر مسیر طولانی پیشرو داشته باشید. در مسیرهای کوتاه بهتر است خودتان مسئولیت انتقال گیاهان را به عهده بگیرید و در مسیرهای طولانی گیاهان خود را به دوستانتان و همسایگان هدیه دهید.

چک نکردن وسایل و فهرست وسایل برای بار دوم

فهرست کردن وسایلی که بارگیری شده خیلی مهم است. به معنی مه چه وسایلی بسته بندی شده و در کامیون بارگیری شده و به شما در منزل جدید تحویل داده میشود. بهتر است در موقع تحویل لیست وسایل را در اختیار داشته باشید و از روی لیست انها را تحویل بگیرید. اصلا عجله نکنید شاید زمان زیادی از شما گرفته شود ولی بهتر از آن است که بعد ازاتمام جابجایی متوجه شوید ظروف مورد علاقه و یا یه سری از وسایل و یا یادگاری هایتان را گم کرده اید.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

})(jQuery)