a
oj-shid
طراح سایت: اوج‌شید ojshid.com
کپی رایت 2019
تمامی حقوق محفوظ است.
09132672047 - 09929791329

می‌توانید همین الان با ما تماس بگیرید

شبانه‌روزی

ساعات کاری : ۲۴ ساعت

جستجو
فهرست
 

تهیه چک لیست مناسب برای اسباب کشی

نظم بار > نکات اسباب کشی  > تهیه چک لیست مناسب برای اسباب کشی

تهیه چک لیست مناسب برای اسباب کشی

تهیه چک لیست برای اسباب کشی

تهیه چک لیست مناسب برای اسباب کشی

همه ی ما آزاد از میزان درآمد و زندگی، حتما تا الان چند بار اسباب کشی منزل داشته ایم. معمولا اولین تجربه در اسباب کشی، تجربه خوبی نبوده است. اما در اسباب کشی های بعدی به دلیل کسب تجربه های بیشتر خوب و خوشایندتر شده.

با ما همراه باشید. تا با نشان دادن راهکاری مناسب تجربه اسباب کشی در اصفهان را تا میزان ممکن ممکن راحت تر کنیم. برای اولین تجربه اسباب کشی منزل پیشنهاد ما خیلی ساده است و سبکی است. که در خیلی از کارها انجام می شود. تهیه چک لیست و عمل به آن. این روش معجزه می کند.

چرا چک لیست تهیه کنیم؟

زیاد اتفاق افتاده که در هنگام اسباب کشی منزل در اصفهان  و رفتن به منزل جدید، مواردی را فراموش کرده. و از قلم انداخته اید. ما در اینجا نکات مفیدی را به شکل لیستی از باید ها و نباید هایی که باید در زمان جابجایی منزل رعایت کنید را نشان می دهیم.

آسان شدن سختی های اسباب کشی منزل در اصفهان ممکن است؟

حتما تا الان عبارت های خیلی خوبی درباره اسباب کشی شنیده اید که شما را به وحشت انداخته است. از جمله: “اسباب کشی جز درد سر چیز دیگری نیست!”. “اسباب کشی کابوسی دحشتناکه است!” یا “بریتانیایی ها می گویند: هر چند بار اسباب کشی معادل این است که یک بار دچار آتش سوزی شده باشید!” و … .

به هر حال اسباب کشی اجتناب ناپذیر است و حتی اگر ناخوشایند باشد ما می توانیم با راه حلهایی و با مدیریت از ناخوشایندی های آن کم کنیم.

انتقال حس خوب و رساندن انرژی مثبت به فرآیند اسباب کشی

به جای اضطراب از اسباب کشی منزل در اصفهان و ایجاد انرژی منفی در بین اعضای خانواده به روی دیگر سکه و انرژی مثبت فکر کنید تا اثر آن را در اعضای خانواده خود و فرآیند اسباب کشی ببینید. به طور مثال با خود بگویید: “از فردا در خانه ای جدید زندگی را شروع می کنم.”

“در منزلی نو صبح از خواب برمی خیزم.”

“در آشپزخانه ای جدید با وسایل تازه و فضایی نو آشپزی میکنم.” و از همه مهمتر در کنار خانواده ام زندگی بهتری را در محیطی متفاوتی شروع می کنم. اجازه دهید این حس مثبت در بین تمام افراد خانواده انرژی مثبتی ایجاد کند؛ مطمئنا تاثیر آن را خواهید دید.

بدترین زمان و بهترین زمان اسباب کشی منزل در اصفهان کدام است؟

بهترین زمان

برای خانواده های بدون فرزند یا فرزندان دانشگاهی و بزرگ، زمان اسباب کشی زیاد مهم نیست. اما برای خانواده های داراری فرزند کوچک و مدرسه ای، بهترین زمان، فصل تابستان است که فرزندان آنها به مدرسه نمی روند.

بدترین زمان

گاهی فصل زمستان به دلیل سردی هوا بدترین زمان برای اسباب کشی منزل است.

البته بهترین و بدترین زمان اسباب کشی به عوامل متفاوتی مانند: موقعیت جغرافیایی منزل جدید، محل کار اعضای خانواده ، محل تحصیل آنها و … بستگی دارد و می تواند برای خانواده های مختلف، متفاوت باشد.

بعد از انتخاب زمان مناسب برای اسباب کشی سر وقت مواردی می رویم که باید در هفته ها یا روزهای نزدیک به اسباب کشی منزل مورد توجه باشند.

اسباب کشی فقط جمع آوری نیست!

در زمان اسباب کشی فقط به فکر جمع آوری وسایل نباشید، به فکر انتقال آنها و بعد از انتقال و بازگشایی وسایل و چیدن آنها نیز باشید.

تغذیه روزهای نزدیک به اسباب کشی، روز اسباب کشی و چند روز پس از آن از جمله مواردی است که معمولا فراموش می شوند و در عملکرد اعضای خانواده تاثیر منفی و نامطلوبی می گذارد.

آدرس منزل جدید را بررسی کنید و کم ترافیک ترین زمان و مسیر رسیدن به آن را پیدا کنید و در روز اسباب کشی از آن استفاده نمایید.

اگر کودک خردسال دارید، در حین اسباب کشی باید شخصی را مسئول رسیدگی و مواظبت از او کنید.

در هنگام اسباب کشی فقط وسایل مهم نیستند!

در اسباب کشی منزل به فکر آماده سازی خانه جدید هم باشید. البته آماده سازی تنها مربوط به تمیزی منزل جدید نیست. موضوعات مهم دیگری از نوع: پرده های ساختمان، روشنایی منزل و چراغ ها، لوله کشی آب سرد و گرم، لوله کشی گاز، پریزهای برق و تلفن و … نیز مورد توجه است.

بعضی از این موارد اگر نیاز به تعمیر داشته باشند بهتر از قبل از اسباب کشی این کار انجام شود. همچنین حتما به بحث زیبایی سازی منزل جدید هم دقت کنید.

اگر می خواهید خانه جدید را رنگ آمیزی، گچ کاری، کاشی کاری، آیینه کاری، تغییر در کف ساختمان و یا هر تغییر دیگری که اگر منزل خالی باشد راحت تر، بدون دردسر و سریع تر انجام می شود، انجام دهید؛ بهتر است آن را به قبل از اسباب کشی محول نمایید.

البته موارد گفته شده تنها مربوط به منزل جدید نیست، منزل سابق خود را نیز تمیز و سالم تحویل دهید؛ همانطور که توقع دارید منزل جدیدتان را تمیز و بی عیب و نقص تحویل بگیرید.

آیا وسایل را قبل از اسباب کشی تمیز کنیم؟

اگر به بسته های تمیز دسترسی دارید و نحوه انتقال هم به گونه ای است که بسته بندی ها تمیز باقی می مانند، سفارش می شود وسایل را از اول تمیز کرده و سپس بسته بندی کنید تا در بسته گشایی در منزل جدید تنها آنها را در جای خود بچینید؛ در غیر اینصورت تمیز کردن وسایل را به بعد از اسباب کشی محول کنید.

وسایلی که نباید جمع آوری شود

برخی از وسایل از جمله مسواک، یک یا چند عدد محدود لیوان، قاشق، چاقو و … در کیف یا ساک یا حتی جعبه ای دم دست جمع کنید تا در صورت نیاز سریع به آن دسترسی داشته باشید.

وسایل مورد نیاز در اسباب کشی

شما در فرآیند اسباب کشی منزل به بسته های بزرگ و کوچک برای جمع آوری وسایل، محافظ ها (روزنامه، کیسه های حباب دار و …) برای پیشگیری از خراب شدن وسایل داخل جعبه ها، ماژیک سر پهن مخصوص مقوا برای علامت گذاری و نوشتن مشخصات جعبه ها و کارتن ها، نوارچسب پهن و قوی یا طناب های محکم و ضخیم برای بستن و محکم سازی کارتن های اسباب کشی نیاز دارید.

درخواست کمک از اطرافیان یا آشنایان

در اسباب کشی می توانید از همسایگان، اقوام و آشنایان یاری بگیرید. این کمک صرفا به صورت فیزیکی نخواهد بود، در برخی از موارد تجربه آنها می تواند به شما خیلی کمک کند. همچنین باید توجه کنید بحث اسباب کشی با مهمانی متفاوت است و تعدد افراد ممکن است در اسباب کشی بی نظمی ایجاد کند. جدا از اینکه شما در حال جمع آوری وسایل هستید و امکان پذیرایی از افراد را ندارید. اگر افراد زیادی برای کمک به شما اعلام آمادگی کرده اند، می توانید آنها را مدیریت کرده و برخی صبح، برخی ظهر، برخی قبل از اسباب کشی، برخی روز اسباب کشی و برخی دیگر را در زمان مناسب به کار گیرید.

بسته بندی وسایل را به چه کشی بسپاریم؟

امروزه برخی از شرکت های اسباب کشی منزل، مسئولیت بسته بندی وسایل را نیز بر عهده می گیرند. این مورد برخی معایب و برخی مزایایی دارد از جمله: این افراد در کار خود متخصص هستند بنابراین با سرعت  بالاتری این کار را انجام می دهند.

در مقابل از آنجایی که وسایل اسباب کشی متعلق به آنها نیست. ممکن است به اندازه خود شما حساسیت و دقت بالایی به خرج ندهند. انجام بسته بندی توسط شما کم هزینه تر خواهد بود و در عوض وقت و انرژی بالایی از شما می گیرد. در نقطه مقابل بعضی از شرکت ها هزینه بیشتری از شما بابت بسته بندی تقاضا می کنند و این کار را در زمان کمتری انجام می دهند.

شما برای بسته بندی به جعبه و یکسری محافظ از جمله روزنامه، لباس، کیسه های حباب دار و … نیاز دارید و تهیه آنها ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد. از آنجایی که شرکت ها این موارد را به صورت یکجا تهیه می نمایند، هزینه آنها کاهش میبابد.

بسته بندی در جعبه نو یا کهنه؟

اگر می خواهید از جعبه های نو عرضه شده توسط شرکت های حمل و نقل استفاده نمایید ، هزنیه های شما افزایش میابد. در عوض اگر بخواهید از جعبه های کهنه استفاده کنید، احتمالا باید زمان بیشتری صرف کنید و از سوپرمارکت های محل بخواهید جعبه های بزرگ خود را دور نیندازند و در اختیار شما قرار دهند.

در هنگام استفاده از جعبه های کهنه باید توجه کنید که آنها سالم، محکم و تمیز باشند، در غیر این صورت ممکن است دچار مشکل شوید.

بسته بندی در جعبه های بزرگ یا کوچک

جعبه بزرگ

به تعداد کمتری جعبه بزرگ نیاز است و راحت تر می توان آن را تهیه کرد. منتها جعبه های بزرگ وسایل بیشتری در خود جای می دهند و بنابراین سنگین تر خواهند بود و جابجایی آنها دشوارتر می باشد. توصیه می شود وسایل کم وزن و پر حجم، مثلا لباس ها در جعبه های بزرگ جا داده شوند.

جعبه کوچک

تهیه تعداد زیادی جعبه کوچک کار مشکلی خواهد بود. در عوض جابجایی جعبه های کوچک آسان تر خواهد بود حتی اگر سنگین باشند. جعبه های کوچک مناسب وسایل سنگین و کم حجم هستند. همچنین توصیه می شود وسایل شکستنی در جعبه های کوچک جاسازی شوند و نه جعبه های بزرگ.

بسته بندی وسایل مشترک و وسایل خصوصی

سعی کنید هر فرد وسایل مخصوص به خودش یا در حوزه خودش را خود جمع آوری کند تا در هنگام بازگشایی جعبه ها هم خیلی سریع آنها را پیدا کند و مجددا بچیند. به طور مثال بچه ها خودشان وسایلشان را جمع آوری کنند یا وسایل آشپزخانه توسط مادر یا تحت نظر او جمع آوری شود.

بسته بندی وسایل شکستنی و غیر شکستنی

عادی است که بسته بندی وسایل شکستنی با حساسیت بیشتری همراه است. معمولا برای جلوگیری از صدمه دیدن این وسایل از یک سری محافظ بین این وسایل استفاده می شود. این محافظ ها می تواند روزنامه (روزنامه باطله)، لباس ها و حوله و پارچه، کیسه های حباب دار، یونولیت و … باشد. برخی از این موارد معمولا در خانه ها یافت می شوند و برخی دیگر را باید از بیرون تهیه کرد.

بسته بندی ترکیبی یا یکنواخت وسایل

برخی از بسته بندی ها ترجیحا باید از یک نوع جنس باشند اما برخی بسته بندی های دیگر بهتر است به صورت ترکیبی بسته بندی شوند.

بگذارید در قالب یک مثال بیشتر توضیح دهیم. اگر جعبه کوچکی در اختیار دارید و می خواهید آن را به طور کامل از کتاب پر کنید، احتمالا نباید مشکلی خاصی پیش بیاید و بسته بندی سنگینی داشته باشید. اما اگر جعبه بزرگی در اختیار دارید و می خواهید آن را از کتاب پر کنید احتمالا با وزن سنگین مواجه میشید. برای حل این مشکل توصیه می شود نصف یا یک سوم جعبه را کتاب و باقی آن را از وسایل سبک مانند لباس پر کنید. همچنین می توانید ظروف سنگین را در زیر جعبه و ظروف سبک و پلاستیکی را بروی ظروف سنگین بسته بندی کنید.

نام گذاری رو جعبه های بته بندی

بسته بندی ها را بر اساس نوع آنها (شکستنی – غیر شکستنی)، مالکیت (پدر، مادر و فرزندان)، محل آنها (آشپزخانه، حمام و …) و … نام گذاری کنید. تا در هنگام انتقال و بازگشایی آنها دچار مشکل نشوید. نام گذاری بسته بندی ها در اسباب کشی می تواند به دو صورت کلی دائمی و موقت باشد.

در نام گذاری دائمی می توانید با ماژیک روی کارتن ها بنویسید، البته اگر می خواهید کارتن ها را نگهدارید این روش توصیه نمی شود.

اما اگر می خواهید جعبه ها را نگهدارید و مجددا از آنها استفاده نمایید. بهتر است اطلاعات مربوطه را روی کاغذی نوشته و سپس کاغذ را روی جعبه بچسبانید.

در این روش مطمئن شوید که کاغذها به خوبی به جعبه ها چسبانده شده اند و به راحتی از آنها جدا نمی شوند ؛ البته به فکر جدا کردند بی دردسر و سالم ماندن کارتن ها بعد از اسباب کشی نیز باشید.

منزل قبلی را برای بار آخر چک کنید

پس از پایان بارگیری وسایل و بسته بندی ها، برای آخرین بار کمد ها، اتاق ها، کابینت، سرویس بهداشتی، حمام و … را چک کنید تا چیزی جا نمانده باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

})(jQuery)