a
oj-shid
طراح سایت: اوج‌شید ojshid.com
کپی رایت 2019
تمامی حقوق محفوظ است.
09132672047 - 09929791329

می‌توانید همین الان با ما تماس بگیرید

شبانه‌روزی

ساعات کاری : ۲۴ ساعت

جستجو
فهرست
 

جابجایی فرش در اسباب کشی

نظم بار > نکات اسباب کشی  > جابجایی فرش در اسباب کشی

جابجایی فرش در اسباب کشی

یکی از موارد مهم در اسباب کشی و حمل اثاثیه در  شرکت های حمل اثاثیه منزل (نظم بار)، طرز جابجایی فرش و بضی از لوازم سنگین خانه میباشد. از این لحاظ به مشتریان عزیزی که با ما (شرکت اسباب کشی منزل در اصفهاننظم بار“) تماس میگیرند. و از خدمات ما در این شرکت اسباب کشی منزل در اصفهان بهره مند میشوند. به شما اطمینان میدهم که فرش و قالی و دیگر وسایل حساس و مهم منزل شما با دقت و بدون آسیب دیدگی و خراب شدن به منزل جدید شما منقل خواهد شد.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که اهمیت جابجایی فرش در زمان اسباب کشی چیست؟

آیا امکان دارد در زمان اسباب کشی و جابجایی آسیبی به و فرش و یا قالی وارد شود؟

چرا باید در زمان جمع کردن فرش و انتقال آن به منزل جدید احتیاط کرد؟

در پاسخ به سوالات بالا میتوانیم بگوییم که فرش هزاران سال است که در ایران و کشورهای اطراف تولید میشود و مورد استفاده و مردم است. از این رو در اکثر منازل از زمان قدیم برای پوشاندن کف خانه استفاده میشده و تا اکنون ادامه دارد.

شهرهای مهم بافنده فرش

برای بافتن فرش و قالی عمدتاً از مواردی مثل پنبه و یا پشم برای فرش های گرانبها و نفیس از ابریشم استفاد میشود.
از قدیم در بیشتر نواحی ایران از جمله: کاشان، اصفهان، همدان، زنجان، خراسان، سیستان و بلوچستان، آذربایجان، شیراز و خیلی از شهر ها و استان های دیگر فرش های زیبا و با کیفیت تولید میشده.

به گونه ای که الان هم فرش ایران جزء یکی از بهترین نوع فرش های جهان است. امروزه فرش و قالی علاوه بر کشور ما، در بسیاری از کشور های دیگر جهان از جمله ترکمنستان، ترکیه، پاکستان، نپال، هند، اسپانیا، کشورهای ناحیه قفقاز و مراکش بافته و عرضه میشود.

چند سال قبل شهر تبریز به عنوان پایتخت فرش جهان معرفی شد که باعث افتخار همه ما ایرانیان است.

تفاوت فرش و قالی

تفاوت فرش هاف دستباف بودن و نبودن آنهاست. به گونه که عمدتا منظور از قالی، نوع دستباف است ولی بیشتر فرش ها در کارخانجات فرش بافی تولید میشوند. تولید فرش ماشینی از دهه ۱۳۵۰ شمسی در ایران آغاز شده و تا الان ادامه دارد. از آنجایی که شکل فرش معمولا مستطیل است «بر عکس قالی که امکان دارد گرد و یا مربعی شکل باشد» گونه ای بافته میشود که معمولا شکل یک گل در وسط مستطیل قرار گیرد که به آن گل ترنج میگویند.

طرح اصلی ترنج معمولا به شکل بیضی و یا دایره می باشد به همراه شکل های حاشیه ای چسبیده به آن که زیبایی آن جلوه خاصی به فرش میدهد. همچنین در اطراف آن چهار شکل مثلثی شکل هست که به آنها «لچک» گفته می شود که طرح های هندسی بسیار جالب و قابل توجهی دارد.

زمان حمل اثاثیه به شهرستان و یا جابجایی فرش و قالی در مناطق مختلف اصفهان، باید نکاتی را در زمینه فرش و قالی در نظر بگیرید؛ تا هیچ خسارتی وارد نشود. مکان دارد این کار با کمک بهترین و حرفه ای ترین کارگر حمل اثاثیه صورت بگیرد.

جابجایی فرش در اسباب کشی

نکات کلیدی حمل فرش

در این مقاله تعدادی از نکات و موارد کلیدی مهم برای شما عزیزان و مشتریان”شرکت اسباب کشی منزل نظم بار” در زمینه بسته بندی و حمل و نقل فرش وقالی را ذکر کردیم تا با آگاهی از آنها بهتر بتوانید به اسباب کشی و رفتن به منزل جدید اقدام کنید.

  • منزل جدید (خانه، آپارتمان و یا ویلا) که قرار است فرش و قالی به آنجا انتقال داده شود. پیش از برن فرش و قالی تمیز کنید. در صورت نیاز به از بین بردن حشرات اقدام کنید
  • دقت کنید که فرش یا قلی شما سالم باشد و دچار مسائلی مثل بیدزدگی یا لکه نباشد.
  • از گذاشتن فرش در مکانی که رطوبت آن زیاد است خودداری کنید. به خاطر داشته باشید رطوبت میتواند فرش و قالی شما را به مرور زمان و کم کم بپوساند.
  • تا جایی که میتوانید منزل جدید، فرش و قالی را دوز از آتش مثل شومینه یا تابش مستقیم آفتاب (نور شدید و یا گرمای زیاد هم می تواند. در دراز مدت به قالی و فرش آسیب وارد کند) قرار دهید.
  • اگر روی فرش اسباب و وسایل سنگین مثل مبل و یا میز بگذارید، زمان جابجایی فرش آنها را در ابتدا به جای دیگری منتقل کنید و جوری این کار را انجام دهید. که تا جایی که قبل از شروع جابجا کردن فرش هیچ چیز روی آن نباشد.
  • برای جابجایی فرش اصلا عجله نکنید گاهی لازم است برای این کار از دونفر کمک بگیرید.
  • زمان جابجایی، اول فرش را به اصطلاح رول یا لوله کنید.
  • زمان بلند کردن فرش دقت کنید که سطح زیر آن آسیب نبینند و با دیوار یا زمین برخورد نکند تا کثیف نشود.
  • برای بسه بندی فرش میشود از نایلون های بزرگ مخصوص فرش استفاده کنید و آنرا با طناب ببندید.

نگه داری از فرش

بعداز قرار گرفتن در منزل جدید هم لازم است که به برخی موارد توجه کنید. مثلا اینکه اگر در زمان اسباب کشی سطح زیرین فرش کثیف شده، آنرا به پشت بخوابانید و سپس با جاروبرفی و یا با یک تکه پارچه آنرا تمیز کنید. در کل برای نگه داری فرش و قالی باید همیشه دقت کرد و هر از چند گاهی مثلا هفته یکبار روی آنرا با جاروبرقی  بکشید تا پرزهای فرش تمیز شود.

اگر لکه ای روی فرش افتاده باشد، با استفاده از شماپو فرش میتوانید به راحتی آن لکه را از بین ببرید ولی اگر برای شستن و نظافت فرش وقت نداید. میتوانید از شرکت های فعال در همین زمینه قالیشویی بخواهید این کار را انجام دهند.

با این تفاصیل شرکت اسباب کشی منزل در اصفهان نظم بار، آرزوی داشتن یک زندگی جدید و مطلوب را برای شما عزیزان که قصد اسباب کشی دارید، دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

})(jQuery)