a
oj-shid
طراح سایت: اوج‌شید ojshid.com
کپی رایت 2019
تمامی حقوق محفوظ است.
09132672047 - 09929791329

می‌توانید همین الان با ما تماس بگیرید

شبانه‌روزی

ساعات کاری : ۲۴ ساعت

جستجو
فهرست
 

مراحل و نکات مهم در حمل و جابجایی اثاثیه

نظم بار > اسباب کشی منزل در اصفهان  > مراحل و نکات مهم در حمل و جابجایی اثاثیه

مراحل و نکات مهم در حمل و جابجایی اثاثیه

بارگیری وسایل - حمل و جابجایی - نظم بار

مراحل و نکات مهم در حمل و جابجایی اثاثیه

حمل اثاثیه در اصفهان همیشه با دغدغه و نگرانی هایی همراه است. حمل و جابجایی اثاثیه سنگین به تنهایی می تواند بسیار مخاطره آمیز باشد. به خصوص اگر تصور روشنی از آنچه برای ایمن بودن در روز اسباب کشی لازم است نداشته باشید. برای جلوگیری از آسیب درهنگام حمل و جابجایی، باید قوانین ایمنی اولیه هنگام حمل و جابجایی مبلمان را بدانید.

به یاد داشته باشید که حمل اثاثیه در اصفهان یک کار گروهی است، هرگز قرار نیست یک عمل انفرادی باشد. به هر حال، حمل و جابجایی اثاثیه سنگین به تنهایی می تواند خطرناک باشد. هنگام حرکت، چیزهای زیادی وجود دارد که باید به آنها فکر کنید.  تیم تحریریه نظم ‌باربه منظور حمایت‎فعالانه در برنامه‌ریزی، چک لیست حمل و جابجایی واضحی برای شما آماده کرده است.

فهرست تصاویر

چک لیست جابجایی ۱ بسته بندی کردن

چک لیست جابجایی ۲ نایلون حباب دار

چک لیست جابجایی ۳ حمل وسایل

آماده سازی چک لیست و وسایل برای بسته بندی و حمل و جابجایی

قبل از برداشتن اثاثیه خانه، لازم است مسیرهای خروجی و مسیرهای بیرونی را از خطرات احتمالی پاکسازی کنید. به آرامی در مسیر مشخص شده برای حمل و جابجایی اثاثیه قدم بزنید و مناطق خطرناک را شناسایی کنید. سپس سعی کنید آنها را ایمن کنید. موانع تصادفی، جعبه های مقوایی بسته بندی شده، یا هر نوع بهم ریختگی سازمان نیافته را از بین ببرید. هرکدام از این‌موارد در حمل اثاثیه در اصفهان می توانند به راحتی ایمنی را در روز جابجایی به خطر بیندازند.  مسیرها را همیشه روشن نگه دارید.

یکی از بهترین نکات‌ایمنی هنگام حمل و جابجایی این است که هرگز سعی نکنید همه‌چیز را به تنهایی انجام دهید. زمانی که می‌خواهید مبلمان سنگین و بزرگ را بلند و حمل کنید، یک تیم را دور هم جمع کنید. شما می توانید از کارگرهای خدماتی nazmbar با هزینه و تعرفه مناسب بهره بگیرید.

کلید موفقیت در یک حرکت، آمادگی به موقع است که هر مشکلی که ممکن است پیش بیاید در نظر می‌گیرد. به این ترتیب می توان اطمینان حاصل کرد که واقعاً هیچ مشکلی پیش نمی آید. از این رو حمل و جابجایی به آرامی انجام می شود.

یکی دیگر از عوامل مهم در آماده سازی، تهیه یک وسیله نقلیه مناسب است. وسیله‌ای که بتواند مبلمان بزرگ و همچنین جعبه ها را در قسمت بار خود نگه دارد. می توانید وانت بار را از دوستان و آشنایان خود قرض بگیرید. یا می توانید آن را از شرکت حمل و جابجایی نظم بار با قیمت های مناسب اجاره کنید. گزینه دوم دارای مزایایی است که می تواند ارزشمند باشد. معمولاً شرکت‌های اجاره‌کامیون انتخاب زیادی را ارائه می‌دهند تا اندازه اتوبار حمل و جابجایی کاملاً با محدوده حرکت مطابقت داشته‌باشد.

از آنجایی که شما از دست سارقان درامان نیستید، یکی از دستیاران جابجایی همیشه باید مراقب کامیون باشد.

غلبه به چالش های حمل و جابجایی مبلمان بزرگ

مبلمان بزرگ، تخت، کمد، قفسه کتاب، میز یشترین دردسر را در روز حمل و جابجایی ایجاد می کنند. به طور کلی، مبلمان ها یکی از سخت ترین وسایل برای حمل و جابجایی محسوب می شود. به دلیل اندازه، وزن قابل توجه، شکل نامناسب و گاهی اوقات شکنندگی و هزینه بالا دقت زیادی را می‌طلبد.

مهم است که به یاد داشته باشید که جدا کردن مبلمان یکی از عوامل ایمنی اصلی است. در اینجا چند نمونه از چالش‌هایی که ممکن است در روز حمل و جابجایی با آن روبرو شوید آورده شده است:

برخی از مبلمان ها آنقدر بزرگ خواهند بود که عبور آن‌ها در درهای استاندارد و راهروهای باریک مشکل است. برخی از اقلام بیش از حد سنگین و به شکل نامناسبی هستند. درنتیجه نمی‌توان آنها را از پله‌ها بالا یا پایین برد. برخی از مبلمان ها بسیار شکننده هستند. پس نمی‌توان آن‌ها را همان‌طور که هست حمل کرد. به‌خصوص اگر مجهز به جزئیات و تزئینات شیشه‌ای باشند. بنابراین، بهتر است تا حد امکان مبلمان بزرگ را از قبل جدا کنید. اما ابتدا باید همه اشیاء را اندازه گیری کرد. تا مشخص شود کدام یک در همه درها و راهروها قرار می گیرند و کدام یک جا نمی شوند.

بسته بندی وسایل - حمل و جابجایی - نظم بار

بسته بندی وسایل

 

چک لیست جابجایی ۱ بسته بندی کردن

جلوگیری از آسیب دیدن قطعات ارزشمند اثاثیه و خود منزل

شما باید از آسیب مالی به خانه ای که در حال ترک آن هستید جلوگیری کنید. همچنین از وسایل ارزشمند خود و یا خانه ای که در آن نقل مکان می کنید، جلوگیری کنید. بهترین راه برای دستیابی به هرسه هدف به طور همزمان، محافظت از مبلمان با روکش های ضخیم نرم است. در نتیجه، هرگونه برآمدگی اتفاقی در طول مسیر توسط یک لایه ضخیم از بسته بندی نرم جذب می شود. درنتیجه سطح مبلمان سالم می ماند.

برای رسیدن به این هدف، شما به یک سری وسایل نیاز دارید.  وسایلی مانند مقواهای سنگین را روی گوشه‌های مبلمان یا سایر قسمت‌های پرخطر قرار دهید تا از آسیب محافظت کنید.

جواهرات شکننده را در کاغذکادو بپیچید. سپس تکه‌های حباب‌دار را روی کاغذ قرار دهید تا حداکثر محافظت را در حین حمل و جابجایی داشته باشید.

از تکه‌های ریسمان برای بستن قسمت‌های متحرک مبلمان که به دلایلی در مرحله جداسازی مبلمان جدا نشده‌اند، استفاده کنید.

تمام سطوح مبلمان چوبی را با پتوهای نرم بپوشانید. پتوها را به هم بچسبانید تا به خودی خود باز نشوند.

نایلون حبابدار - حمل و جابجایی - نظم بار

نایلون حبابدار

چک لیست جابجایی ۲ نایلون حباب دار

برای اسباب کشی به خانه جدید چه چیزهایی نیاز دارید؟

اولین چیزی که از تجهیزات برای جابجایی ایمن اثاثیه سنگین نیاز دارید یک چرخ دستی است. از نظر ساختاری، یک چرخ دستی که کارایی و ایمنی را در فرآیند حمل و جابجایی مبلمان تضمین می کند. تعداد چرخ دستی ها بسته به اینکه دقیقاً چه کاری باید انجام شود انتخاب می شود. علاوه بر این، پیچیدگی و ابعاد سازه‌هایی که نیاز به جابجایی دارند در نظر گرفته می شود. اگر افراد بسیار کمی را استخدام کنید، انجام وظایف غیرممکن خواهد بود. برای اطلاع از تعرفه‌ی انواع خدمات و هزینه های حمل و جابجایی ما به آدرس nazmbar مراجعه نمایید.

ممکن است در برخی مواقع لازم باشد که یک مبلمان را با فاصله معینی از دیوار جابه جا کنید. برای انجام ایمن این کار، به لغزنده مبلمان نیاز دارید. نوار لغزنده مبلمان یک قطعه پلاستیکی بادوام در یک طرف و لاستیک سخت در طرف دیگر است. لغزنده به شما کمک می کند مبلمان سنگین را به راحتی در سطوح مختلف با آسیب کف صفر جابجا کنید. برای سر خوردن بدون اصطکاک، به سادگی لغزنده ها را در زیر هر پایه یا لبه یک تکه مبلمان قرار دهید. سطح کف لغزنده های نمدی نیز برای حمل و جابجایی مبلمان روی کاشی و کفپوش مشمع کف اتاق ایده آل هستند.

نوع و ظرفیت وسیله نقلیه را در نظر بگیرید. اتوبار های کوچک در صورت وجود تعداد بالای وسایل، نمی توانند تمام وسایل را در خود جای دهند. اما شما نباید ماشین های خیلی جادار بگیرید، چون باید هزینه ی بیشتری برای حمل و جابجایی بپردازید.

ابزار جداسازی کاغذ، نوار، پیچ گوشتی، بسته بندی حباب، قیچی، مقوا، پیچ گوشتی است. برای محافظت از اجسام بزرگ، استفاده از وسایل بداهه ضروری است. این می تواند مقوا، کاغذ یا بسته بندی بادوام تر باشد.

حمل وسایل - حمل و جابجایی - نظم بار

حمل وسایل

چک لیست جابجایی ۳ حمل وسایل

روش های بهینه و صحیح حمل و جابجایی  اثاثیه منزل

درک این نکته مهم است که هنگام حمل و جابجایی اثاثیه سنگین، باید حرکات‌ناهنجار و غیرعادی زیادی را انجام دهید. بدن به این حرکات عادت ندارد. خم شدن، هل دادن، کشیدن، چرخاندن و البته بلند کردن. در نتیجه خطر ابتلا به نوعی آسیب وجود دارد. در اینجا چند نکته که کادر اجرایی nazmbar در مورد نحوه جلوگیری از آسیب بیان کرده اند آورده شده است:

پشت خود را صاف نگه دارید، همیشه اثاثیه سنگین را با پاهای خود بلند کنید. زانوهای خود را خم کنید، پشت خود را صاف نگه دارید و از قدرت اندام تحتانی خود استفاده کنید. برای جابجایی اثاثیه تا حد امکان نزدیک به خود و در مرکز نسبی بدن خود باشد. برخی از آسیب‌های متداول ناشی از حرکت پاهای نامناسب است. فقط حرکات آهسته و صاف و فقط گام های کوچک بردارید.

همچنین در انتخاب لباس ها و کفش های خود دقت کنید. لباس های گشاد نپوشید. زیرا ممکن است بر روی یک اثاثیه گیر کند که به نوبه خود منجر به تصادف می شود.

کفش ها باید با پنجه بسته، با کفی لاستیکی که اصطکاک عالی را ایجاد می کند. کفش هایی با ساپورت خوب مچ پا نیز ترجیح داده می شوند.

به یاد داشته باشید که از دستکش های کاری باکیفیت استفاده کنید که از دستان شما محافظت کند.

به طور خلاصه چک لیست خود را قبل از روز حمل و جابجایی آماده کنید

همه چیز و غایت حرکت، آینده نگری و زمان بندی است. اگر ترتیب درستی را انتخاب کنید، نقاط تکی یک حرکت را می توان به راحتی به هم متصل کرد. کامیون اجاره ای را می توان به سرعت و ارزان تهیه کرد. همانطور که می بینید، برنامه ریزی یک حمل و جابجایی خوب بسیار گسترده است. علاوه بر این، جابجایی همیشه فرصت خوبی برای پاکسازی زیرزمین یا اتاق زیر شیروانی است.

باراسباب کشی برای یک نفر بسیار زیاد است، چه برسد به حمل و جابجایی اثاثیه سنگین و بزرگ . امیدواریم چک لیست جابجایی ما دید کلی خوبی به شما داده باشد. اگر برای جابجایی خود به حمایت نیاز دارید، تیم حمل و جابجایی  نظم بار برای کمک در کنار شما خواهد بود.

از سری سوالات متداول درباره در حمل و جابجایی اثاثیه

  1. ۱٫ از چه زمانی باید برای حرکت خود آماده شوم؟

در حالت ایده آل، هر چه زمان بیشتری برای برنامه ریزی داشته باشید، بهتر است.  ما پیشنهاد می کنیم، انتقال خود را حدود ۲ تا ۵ هفته قبل از حرکت خود برنامه ریزی کنید. فصل اوج جابجایی تابستان است.

  1. برای جلوگیری از خرابی مبلمان ها در جابجایی چه کاری باید انجام داد؟

تمام سطوح مبلمان چوبی را با پتوهای نرم و نایلون های حباب داربپوشانید.

  1. قبل از جابجایی چه کاری باید انجام داد؟

روز قبل از جابجایی مسیرهای رفت وآمر را چک کنید. و هرگونه ناهمواری را رفع و ایمن سازی کنید.

موضوع مراحل و نکات مهم در حمل و جابجایی اثاثیه
تاریخ ۰۸/خرداد/۱۴۰۲
نویسنده فاطمه حقیقی
وسایل موردنیاز در جابجایی اثاثیه جعبه و کارتن های خالی

نایلون های حباب دار

چرخ دستی

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

})(jQuery)