a
oj-shid
طراح سایت: اوج‌شید ojshid.com
کپی رایت 2019
تمامی حقوق محفوظ است.
09132672047 - 09929791329

می‌توانید همین الان با ما تماس بگیرید

شبانه‌روزی

ساعات کاری : ۲۴ ساعت

جستجو
فهرست
 

تمیز کردن برخی وسایل منزل قبل از اسباب کشی

نظم بار > نکات اسباب کشی  > تمیز کردن برخی وسایل منزل قبل از اسباب کشی

تمیز کردن برخی وسایل منزل قبل از اسباب کشی

تمیز کردن برخی وسایل منزل قبل از اسباب کشی

کافی است برای سرعت بخشیدن به کارها قبل از اسباب کشی. برخی از وسایل منزل خود که در منزل جدید زمان نمیکنید تمیز کنید. قبل از اسباب کشی تمیز نمایید و از بیشتر زحمات بعد از اسباب کشی در اصفهان کم کنید.

تمیز کردن برخی وسایل منزل قبل از اسباب کشی

۱ – برطرف کردن جرم و گچ داخل اتو

یک اتوی تمیز میتواند کمک بزرگی برای شما باشد. اللخصوص زمانیکه بعد از اسباب کشی با یک کوه بزرگی از لباس های چروک و نیاز به اتو روبه رو اید.

اوتو بخارها به مرور زمان جرم میگیرند و گاهی هم منفذهای خروجی بخار را میبندد. کمی سرکه سفید در محفضه آب اتو بریزید و بعد از ۲۴ ساعت اتو را روشن کنید و اجازه دهید بخار کند تا آب و کچ آن خارج شود و منفذهای آن تمیز گردد.

تمیز کردن برخی وسایل منزل قبل از اسباب کشی

 ۲ – تمیز کردن کف اتو

اتوهای قدیمی که کف آن روکش تفلون ندارد، وقنی با پارچه تماس برقرار میکند کثیف میشود. حتما باید آن تمیز شود.

پیشنهاد میکنیم وقتی اتو داغ است با یک پارچه کتانی که مچاله کرده اید. کف آن را تمیز کنید و با پارچه آغشته به نمک و یا جوش شیرین بقیه جرم کف اتو را پاک کنید.

تمیز کردن برخی وسایل منزل قبل از اسباب کشی

۳ – تمیز کردن آب‌میوه‌گیری

معمولا خستگی اسباب کشی تا مدتها در بدن هست. در این حین هیچ چیز به اندازه آبمیوه طبیعی نمیچسبد.

قسمت های قابل شستشوی آبمیوه گیری امکان دارد در اثر استفاده زیاد رنگ گرفته باشد.

برای پاک کردن و پیش گیری از رنگ گرفتن آنها، یک دوم فنجان مایع سفیدکننده، یک چهارم فنجان جوش شیرین و چهار فنجان آب گرم را با هم مخلوط کنید. و با اسنفج روی همه ی قسمت های مورد نظر بمالید.

همچنین میتوانید به مدت ۱۰ دقیقه لوازم آبمیوه گیری را در این مایه بگذارید تا خیس بخورد. سپس بشویید و کاملا خشک کنید.

تمیز کردن برخی وسایل منزل قبل از اسباب کشی

۴ – تمیز کردن مایکروویو

مایکروویو یکی از لوازم برقی میباشد که خانم ها بیشتر اوقات با تمیز کردن آن مشکل دارند. برای تمیز کردن این وسیله نیمی از یک لیمو ترش بزرگ را در کاسه آبی قرار بدهید و ۵ الی ۱۰ دقیقه( زمان را بسته با میزان کثیفی دستگاه تعیین کنید) بگذارید در مایکروویو بجوشد. بخار لیمو باعث میشود تبخیر لکه های چرب و بوی بد دستگاه از بین برود. در آخر با یک دستمال کتانی خشک دیواره های داخلی دستگاه را تمیز کنید.

یک دستمال آمیخته به آب لیمو ترش تازه یا الکل هم برای تمیز کردن مایکروویو و از بین بردن چربی ها و بوی بد مایکروویو سودمند است. هیچگاه از دستمال زبر، اسکاج یا سیم ظرفشویی برای تمیز کردن این دستکاه استفاده نکنید.

برای پیشگیری از پاشیدن چربی غذا به دیواره ها بهتر است هنگام پخت روی غذاهای چرب را با سلفون بگیرید. محلول دو قاشق غذاخوری آب لیموترش یا بکینک پودر در یک پیمانه آب را در مدت های ۴ الی ۶ دقیقه در مایکروویو بجوشانید. بعد با دستمال دیواره ها را تمیز و خشک کنید.

تمیز کردن برخی وسایل منزل قبل از اسباب کشی

۵ – تمیز کردن تلویزیون

بیشتر اوقات بعد از اسباب کشی در اصفهان اثر انگشتان زیادی روی صفحه تلوزیوم و همچنین میز تلویزیون دیده میشود. که صفحه تلویزیون منظره زشت و نازیبایی را به وجود آورده. تلویزیون را هنگام تمیز کردن خاموش کنید.

اول با یک دستمال خشک گرد و غبار آن را بگیرید و بعد از پاک کردن گرد و غبار پنبه ای آغشته به محلول آب و الکل صفحه ی تلویزیون را تمیز کنید. الکل  لکه های چرب و اثر انگشت را برطرف میکند. پیشنهاد میشود از دستمال حوله ای و پرز دار استفاده نکنید.

دیواره ای شیشه ای تلویزیون هم میتوانید با پارافین مایع براق کننده، براق کنید و با یک دستمال خشک چربی اضافی را بگیرید. این روش برای تمیز کردن ضبط صوت و ویدئویی که رنگ تیره دارد هم مناسب است.

۶ – تمیز کردن جدار وسایل برقی

بخش بیرونی دیواره های وسایل برقی را بعد از پاک کردن با دستمال مرطوب، به وسیله پنبه آمیخته به الکل صنعتی براق و تمیز کنید.

۷ – تمیز کردن لوازم خانگی

برای از بین بردن لکه و زردی لوازم خانگی سفید رنگ. مانند(ماشین لباسشویی، یخچال و آبمیوه گیری)، محلولی از نصف پیمانه مایع سفید کننده،نصف پیمانه جوش شیرین و چهارپیمانه آب گرم را با اسفنج روی سطوح لوازم مزل خود بمالید. و سپس بعد از ۱۰ دقیقه در صورت امکان محل را آبکشی و با دستمال مرطوب پاک کنید.

۸- از بین بردن بوی یخچال

با استفاده از جوش شیرین و آب میتوانید دیواره های داخلی یخچال  را تمیز کنید. برای این کار، یک تا دو قاشق جوش شیرین را در یک چهارم لیتر آب گرم حل کنید و یخچال را با آن پاک کنید. بعد با یک دستمال خشک و تمیز آن را خشک نمایید. جوش شیرین بوی نامطبوع یخچال را از بین میبرد.

 ۹ – تمیز کردن پشت یخچال

تمیز نگه داشتن پشت یخچال برابر با تمیزی نصف آشپزخانه. برای پاک کردن پشت یخچال، دو شاخه یخچال را بیرون آورید و دستگاه را کمی جلو بکشید. به وسیله ی جاروبرقی گرد و غبار پشت یخچال را تمیز کنید. سپس یخچال عمر بیشتری خواهد داشت و بهتر کار میکند.

۱۰- تمیز کردن قفسه‌های یخچال

قفسه ها و کشوهایی را که میتوانید بیرون بیاورید میتوانید با آب گرم و مایع ظرفشویی بشویی و پس از خشک شدن دوباره در یخچال قرار بدهید.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

})(jQuery)